Ladders & Draws

Find out the latest information for
Maryborough District Tennis Association

Photo Gallery

View images of
our team and past
competitions

Find Us

Maryborough District Tennis Association
Maryborough, Victoria
Click here for a map

A Reserve winners

A RESERVE

Season A Reserve Premiers Men's Singles Champion Women's Singles Champion
1963-1964 Carisbrook Stan "Mick" Raselli -
1964-1965 Dunolly Stan "Mick" Raselli Kay Fuller
1965-1966 Saints    
1966-1967 Carisbrook P. Heenan -
1967-1968 Natte Yallock R. Mortlock -
1968-1969 MKM R. Cloke E. Willmott
1969-1970 Dunolly S. Monk M. Murphy
1970-1971 Dunolly K. Noonan -
1971-1972 Avoca K. Streeter -
1972-1973 Avoca Chris Plucke E. Wilmott
1973-1974 Cal Gully Green Laurie Smith Heather Stone
1974-1975 Dunolly G. Hunt -
1975-1976 Neereman K. Smith Shirley Streeter
1976-1977 Talbot Brown Wayne Belcher Shirley Streeter
1977-1978 Dunolly G. Chandler P. Deason
1978-1979 Cal Gully G. Chandler S. Ohlsen
1979-1980 Avoca White Kevin Bond Helen Greenwood
1980-1981 Neereman Gary Hunt (A/A Reserve) C. Davies (A/A Reserve)
1981-1982 Cal Gully - -
1982-1983 No grade - -
1983-1984 Talbot Red B. Wood Simone Field
1984-1985 Avoca Blue Jeff Polinelli (A/A Reserve) Simone Field (A/A Reserve)
1985-1986 Talbot - -
1986-1987 Talbot - -
1987-1988 Timor Ricky Ruckwood Sharlene Potter
1988-1989 Dunolly Bradley Ross Sharon McLeish
1989-1990 Cal Gully Green Bradley Ross Lisa Jackson
1990-1991 Bealiba - Leanne Fankhauser
1991-1992 Dunluce Brent Mortlock Sharelle Ross
1992-1993 Avoca Graham Melbourne Lorraine Zimmer
1993-1994 Dunolly - -
1994-1995 Cal Gully White Nevan Kelly Yvette Proctor
1995-1996 Moonambel Darryl Driscoll M. Mason
1996-1997 (Div 1) Bealiba Leigh Argall Suzie Deason
1996-1997 (Div 2) Bealiba Colin O'Halloran Sarah Coburn
1997-1998 (Div 1) Cal Gully Blue Nevan Kelly Natalie McClelland
1997-1998 (Div 2) Majorca L. Beavis Rachel O'Halloran
1998-1999 (Div 1) Lawn Jeff Polinelli Val Jackson
1998-1999 (Div 2) Talbot Ashley Evans Kendall Burt
1999-2000 (Div 1) Majorca Darryl Driscoll Kym Pearse
1999-2000 (Div 2) Natte Yallock White Ashley Evans Kendall Burt
2000-2001 (Div 1) Cal Gully White Ashley Evans Victoria O'Halloran
2000-2001 (Div 2) Dunolly Ryan Weir Lisa Coates
2001-2002 (Div 1) Natte Yallock White Ron Potter Kendall Burt
2001-2002 (Div 2) Talbot White - -
2002-2003 (Div 1) Lawn Matthew Neil Amanda Howell
2002-2003 (Div 2) Avoca Red Daniel Regan Stacey Neil
2003-2004 (Div 1) Lawn White Matthew Neil -
2003-2004 (Div 2) Avoca Blue Kieran Rich Stacey Neil
2004-2005 Moonambel Danny Stonehouse Stacey Neil
2005-2006 Daisy Hill Daniel Regan Stacey Neil
2006-2007 Cal Gully Yellow Daniel Regan Stacey Neil
2007-2008 Lawn Jayme Bruno Taryn Soulsby
2008-2009 Bealiba Steven Gell Stacey Neil
2009-2010 Lawn Nathan Field Emily Shay
2010-2011 Cal Gully Black Darren Henderson Holly Beavis
2011-2012 Moonambel Brenton Walker Colleen Soulsby
2012-2013 Lawn Murray Jordan Alyson Pym
2013-2014 Moonambel Toby Beavis Amy Shay
2014-2015 Lawn Green Sam Christie Alyson Pym
2015-2016 Amphitheatre Red - Rebecca Gerrard
2016-2017 Gully Red Riley Ford Bianca Powell
2017-2018 Avoca Chris Freeman Bianca Powell
2018-2019 Lawn Gold Lachlan Smith Bianca Powell